Sportpálya öntözés

Gyakran merül fel az igény a különböző (labdarúgó pálya, teniszpálya, lovagló pálya, golf pálya, stb.) sportpályák öntözésére is.

Aki szereti a focit és gyakran néz foci meccseket is, annak már bizonyára feltűnt, hogy milyen szép zöldek ezek a foci pályák. Persze sok esetben ez a műfűnek köszönhető, de azért továbbra is vannak olyan pályák, ahol igazi fű van, amelyet rendszeresen öntöznek. Persze a labdarúgó pályán öntözését nem locsoló slaggal, hanem kiépített öntözőrendszerrel szokták megoldani, hiszen a méreténél fogva praktikusabb egy öntözőrendszer kiépítése.

Másik érv a labdarúgó pályák öntözőrendszerrel való locsolása mellett, hogy így sokkal egyenletesebben lehet öntözni a pályát.

Fontos, hogy egy nagyobb focipálya öntözőrendszerének a kiépítését bízzuk szakemberre, mivel elég komoly számításokat igényel a folyamat, illetve nem árt, ha profi módon megtervezik az öntözőrendszert is hogy az üzemeltetés során a víznyomás és a vízhozam is megfelelő legyen.

A teniszpályák esetében nyilván nem a fű öntözéséről beszélünk, hiszen ezek többnyire salakkal borítottak. A salakos pályák öntözésére azért van szükség, hogy ne poroljon a pálya a játék előtt.

Fontos, hogy a teniszpályákon nem lehet öntözőfej, ezért a pálya szélén kell elhelyezni az öntözőfejeket, amiknek a helyét így pontosan meg kell tervezni, hogy megfelelően öntözzék a pálya egész felületét.

A lovagló pályák talaja is általában salakos vagy homokos. Az öntözés fő célja itt is az, hogy ne poroljon a pálya. Persze a versenyek miatt az öntözőrendszer öntözőfejei itt sem kerülhetnek a pályára, hiszen a lovakat ezek zavarnák, így a teniszpályákhoz hasonlóan az öntözőfejeket a pálya szélén kell elhelyezni úgy, hogy azok lefedjék a pályát.

A golfpályák öntözése a labdarúgó pályákéhoz hasonlítható, azzal a különbséggel, hogy itt adott esetben egy sok hektáros területről beszélhetünk. A megfelelő talaj és fű érdekében azonban fontos, hogy itt is egy korszerű és profi módon kiépített öntözőrendszerrel locsoljuk a pályát.